З Днем народження, місто моє!

14 вересня Українка відзначила своє 47-річчя. Без традиційних пишнот, помпезності та народних гулянь – патріотично та стримано – українчани відзначили День  міста.

unnamedТрадиційно урочиста частина починається зі святкової ходи містом від Ледачої вежі. Цього року марш громади пройшов під гаслом «За Мир! За єдину Україну!». У складі колони йшли представники влади, навчальних закладів, спортивних секцій, організацій та підприємств міста. З ними крокували активісти громадського життя, учасники Фестивалю дворів «В громаді, як в родині» та творчі колективи Палацу культури «Енергетик». Музичний супровід маршу та особливий урочистий настрій забезпечив Національний Президентський оркестр України, який уже декілька років поспіль вітає жителів та гостей із Днем Українки. Очолив традиційну ходу 25-метровий прапор України, який несли активісти Молодіжного дорадчого комітету та школярі міста. Перші пояснили, що цифра 25 – не випадкова, адже вона символізує 24 області + АР Крим. «Молодіжний дорадчий комітет щиро дякує міському голові Павлу Козирєву та його заступнику Оксані Кирилюк. Окрема подяка нашим кравчиням – Лесі Бондаренко та Валентині Танчик, які безкоштовно та з радістю пошили стяг. І, безперечно, дякуємо кожному, хто долучився до патріотичної акції «Прапор єдності». Слава Україні!», – прокоментувала голова МДК Анна Мадей.

P1540020Уся колона прийшла до площі Красноштана, де відбулась урочиста частина вечора. Молодь з величезним синьо-жовтим стягом розмістилася на сходах біля ПК «Енергетик» перед імпровізованою сценою. Почався захід зі вшанування пам’яті жертв Небесної сотні. Після  Гімну України у виконанні Президентського оркестру громаду привітав міський голова: «Сьогодні незвичний День міста. Ми у дворах зустрічаємося з бійцями, їх родинами, збираємо допомогу. Так, країні важко. І зараз не час для розваг, салютів та гулянок. Але ми повинні продемонструвати нашу єдність та міць. Миру і добра тобі, шановна громадо. З Днем народження, Українко!». Також очильник міста повідомив українчан про своє обґрунтоване рішення балотуватися до Верховної Ради України. Відсунення окружної дороги, недопущення будівництва очисних споруд Києва в Українці, можливість будівництва садка й початкової школи – все це вимагає нових можливостей і впливу. Це – рівень народного депутата України.

Після цього привітали українчан поважні гості – голова Обухівської РДА Сергій Неділько, голова Обухівської ради Олександр Шушаков та міський голова Обухова Олександр Левченко. Серед поважних гостей традиційно був і директор Трипільської ТЕС Петро Кравець. Після вітального слова він разом із Павлом Генріховичем вручив почесні медалі «Патріот Українки» працівникам станції, якій цього року виповнюється 45!  

P1530938Почесну нагороду отримали Тетяна Ягодзинська, Олександр Заярний та Володимир Саченко. «Не чекав на таку відзнаку. Я просто старанно виконував свої професійні обов’язки – підтримував у належному стані тепломережу міста. Мені надзвичайно приємно!», зізнається пан Саченко. Також на святі відзначили кращих працівників міста. Серед шанованих гостей на заході був засновник етнокультурного проекту «Парад вишиванок», президент громадської організації «Столичні ініціативи» Ігор Добруцький. Він вручив нагороду Українці за активну підтримку національної культури та традицій, а також відзнаку за ІІ місце Галині Петленко та Агнесі Олковій-Михницькій за оформлення весільної скрині, яка представляла наше місто в Києві на День Незалежності. Пан Добруцький також відзначив презентацію традиційного українського весілля театром «Вільний простір» і найкращі вишиванки (жіночу та чоловічу), виконані Агнесою Олковою-Михницькою.

Між привітаннями та нагородженням найкращих свою творчість дарували чоловічий хор «Терен», подружжя Ткачуків, вокальний колектив «Шанс», хор «Наддніпряночка» та гурт «Золоте зерно». Вперше в історії Українки дитячий хор Української школи мистецтв і дитячий духовий оркестр міста із професіоналами – Президентським оркестром України – виконали гімн нашої громади. Під час виконання наймолодші українчани випустили жовто-блакитні кульки та напередодні зроблених ними власноруч голубів миру в небо. Ця мить стала кульмінаційною та найзворушливішою того вечора.

Завершив день концерт Національного Президентського оркестру  України. З Днем народження, рідне місто! Сподіваємося, що голуби миру донесуть молитви за Україну від її маленької доньки – Українки.

 

 

Ваш коментар:

Ви повинні увійти in ,щоб залишити коментар.