«Ми на власні очі переконалися в перевагах об’єднання – і вони полягають насамперед у підвищенні якості послуг» – Катерина Проценко, секретар Української міської ради

Минулого тижня телеканал Дні-Про та секретар Української міської ради Катерина Проценко, разом із представниками регіональних ЗМІ відвідали Пісківську об’єднану громаду.

Серед мішаних лісів Київського полісся розташоване селище міського типу Пісківка, центр Пісківської селищної ОТГ, утвореної в квітні, 2016 року. До її складу, окрім СМТ, входять села Мигалки, та Раска. У об’єднаній громаді офіційно зареєстрованих громадян проживає більш ніж вісім тисяч осіб, з них – півтори тисячі дітей, працюють по 4 шкільних та загальноосвітні заклади, активно працює і тренувальна та оздоровча база «Пісківський спортивний центр». А ще – на території ОТГ діє Тетерівський лісгосп, який займається відновленням та розведенням лісів, питанням раціонального використання деревини, тут працює понад 250 чоловік, більшість з них – представники ОТГ. Як живеться новоствореній об’єднаній територіальній громаді, з якими проблемами вони зіштовхнулися у ході реформи та які плани і перспективи мають  – запитали власне у її жителів.

Анатолій Рудніченко – голова Пісківської ОТГ

 У  першу чергу проблема, з якою ми зіштовхнулися – це законодавча база, бо закон децентралізації одне говорить, а Міністерство юстиції і так далі інше, тому були певні непорозуміння… Але ми вчилися, і нам допомагав офіс реформ Київської області, обладміністрація, обласна рада, і дякувати спільним зусиллям ми ці всі питання день за днем вивчали і поступово почали справлятися. На сьогодні з усіх програм і реформ які діють, на моє глибоке переконання, Закон про децентралізацію найбільш суттєвий, бо громади отримали нарешті свій фінансовий ресурс, адже така громада сама заробляє кошти і сама ж ним в праві розпоряджатися – виконувати ті чи інші соціальні проекти чи будівельні проекти, тощо. Наші надходження суттєво збільшились, і у планах надалі – безліч ідей і проектів, які збираємось втілити вже до 1 липня. Це, насамперед, проект на капітальний ремонт приміщення школи з добудовою 4 класів, їдальні на 110 місць, а також  сучасної спортивної зали, де планується проведення змагання як республіканських, так і обласних. Також це проект утеплення фасадів ще однієї школи, перевід гімназії на утеплення фасадів та даху, а також  і перевід наших комунальних закладів на альтернативне паливо.

Староста с. Мигалки Лідія Корякіна

Я пам’ятаю 90-ті роки, коли таку реформу територіальну прийняла Польща, і подивившись за цей час як змінилася ця європейська країна – можна помітити гарні результати. Особисто в мене були і лишаються надії на цю децентралізацію, що це дасть шанс якимось чином активізувати людей на місцях, бо ми будуємо незалежну Україну, і якщо ми будемо просто залишатися в тому руслі, в тому ж стані, то нічого не зміниться. А нам хочеться змін. Тому саме у децентралізації я вбачаю якісь зміни, адже  це, насамперед, наша самовідповідальність, самодисципліна.

Ірина Горецька – головний спеціаліст відділу освіти

Хочу сказати, що у нас помітно поліпшилось харчування – це підтвердять і директори шкіл, і самі діти. Ми працюємо як і працювали, у нас є результати – діти займають місця на олімпіадах та змаганнях. Планів і задумок у нас багато, нам потрібно спланувати методичну роботу на сучасному рівні, бо  обсягів роботи багато, і нам хочеться виглядали на рівні не гірше, ніж район, тому ми працюємо в одній команді і у нас є перспективи і плани.

Іван Черевко – головний лісничий

На нашому підприємстві працює 250 чоловік, більша частина людей які тут працюють живуть на території громади. Підприємство сплачує велику кількість податків, наприклад якщо взяти 2016 рік, то було сплачено 55.5 млн. різних податків та зборів.

Катерина Проценко – секретар Української міської ради

Сьогодні ми на власні очі переконалися в перевагах об’єднання, і вони полягають насамперед у тому, що отримуються додаткові ресурси, які можуть бути спрямовані на якість надання послуг в ОТГ. Це насамперед підвищення якості і рівня харчування дітей, збільшення кількості коштів на придбання обладнання та на ремонти приміщень.