МІСТО УКРАЇНКА ВИБОРОЛО НОВИЙ ГРАНТ. ЗНОВУ СЕРЕД КРАЩИХ

    У 2017 році був проведений новий конкурс в рамках діючої ініціативи EU4Energy та Програми ЄС «Угода мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP) для міст-підписантів Угоди мерів в країнах Східного Партнерства. Згідно з умовами цього конкурсу, на відміну від попереднього, міста-претенденти не мали обмежень по кількості населення.

В кінці минулого року, після ретельного розгляду і детального обговорення понад 100 конкурсних заявок, було вибрано 14 проектів-переможців, реалізація яких запланована в 15 муніципалітетах. Шість з них будуть впроваджуватися в Україні. Серед заявників було близько 100 міст з усієї України і тільки 6 із них отримали можливість реалізувати свої проекти. В числі переможців –  місто Українка.

Втілювати місто Українка буде проект «Створення автоматизованої системи моніторингу енергоресурсів для бюджетних установ міста та термомодернізації будівель Палацу культури та Спортивного комплексу з використанням відновлюваних джерел». Вперше в Україні у 100% міських бюджетних установах будуть встановлені датчики і лічильники, які дозволять автоматичну передачу показників використання енергії.

Крім того, запланована реабілітація/оновлення будівель Палацу культури і Спортивного комплексу «Енергетик».

 Основні заходи проекту:

  1. комплексна термомодернізація будівель міського Палацу культури та Спортивного комплексу;
  2. системи автоматизованого моніторингу енергоресурсів в бюджетних установах міста;
  3. сонячні панелі та геліоколектори;
  4. проведення ДНІВ ЕНЕРГІЇ.

На проект було виділено 1 078 185 євро із яких, 808 640 євро – кошти Євросоюзу, а 269 545 євро – кошти виконавчого комітету Української міської ради.

12 лютого в місті Українка відбудеться стартовий візит експертів Команди Підтримки Програми «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» за участю ключового експерта Команди Підтримки Програми Дмитра Іваненка, технічного експерта Команди Підтримки Андрія Удовика та міжнародного технічного експерта Команди Підтримки Ханса Шатнера (Австрія).

У програмі візиту:

  • Презентація ролі та завдань Команди Підтримки;
  • Візит на об’єкти;
  • Прес-конференція/брифінг для ЗМІ.