21 травня — День вишиванки

Дякуємо всім, хто сьогодні вдягнув національние вбрання і тим хто приєднався до флешмобу «Я люблю вишиванку». На фото ми можемо побачити різноманітні кольори та орнаменти, що відображають історію та народні традиції України.

 

Загалом свято виникло в Чернівцях у 2006 році, ініціаторкою якого є письменниця та журналістка, котра будучи студенткою Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, запропонувала ідею акції. Її підтримали інші студенти та викладачі — й одяглися відповідно.

Що ж означають основні кольори вишиванок? Чорний уособлює багатство та достаток, а червоний — любов до людини, життя, енергію сонця, радість. Білий вважається оберегом від лиха, а жовтий — символом добробуту. Зелений — колір жіночий й усього живого. Насамкінець, синій — звільнення від недуг і душевний спокій.

В Україні День вишиванки святкують у третій четвер травня. Усі на знак сили єдності одягають традиційні вишиті сорочки. Свято доволі молоде, а втім — улюблене народне, адже сприяє культурному відродженню української нації.

Вишиванка — генетичний код української нації. Бережімо його!