Очищення акваторії Дніпра

В Українці вже кілька днів «стоїть» зелена вода в Дніпрі. Така ж ситуація і в інших місцях по річці. Протягом кількох останніх років ми є свідками так званого «цвітіння». Дніпро перегороджено каскадом електростанцій і в деяких місцях швидкість течії близько нуля, тобто вода «стоїть», говорять спеціалісти. За даними вчених раніше вода доходила до Чорного моря за 6 днів, а зараз на це йде кілька місяців.

Ще один фактор – це наявність поживних речовин для бактерій. Люди використовують пральні порошки, синтетичні миючі засоби, які містять фосфор і фосфорні сполуки – це біогенний елемент, який є «їжею» для синьо-зелених водоростей.

Але й це ще не все. На «цвітіння» впливають змиви з полів. Це змиви того, що люди самі туди вносять – мінеральних чи органічних добрив. Окрім неприємного запаху та скупчення трави у воді зелена вода має й більш небезпечні наслідки, пов`язані зі здоров’ям і життям тварин та людей. Виконавчим комітетом Української міської ради було прийнято рішення очистити Дніпро від білого латаття та водоростей. 

На допомогу прийшло підприємство – ТОВ «ДАН ДЕВЕЛОПМЕНТ», вже розчищено частину дитячого пляжу. А в найближчі дні планується чистка акваторії берегової зони Міського пляжу і уздовж берегової зони берегозакріплюючих відкосів. 

Працівники підприємства роблять все можливе – працюють з 4 ранку, витягуючи важкі кучугури бруду та водоростей на берег, там вони підсихають для полегшення вивозу, та транспортуються с зони відпочинку.