Підприємці в Українці почали збирати паперові стаканчики на переробку

Біля однієї з кав’ярень міста, що біля площі Т. Шевченка, поставили спеціальний бокс, куди відвідувачі викидають використаний посуд з-під кави та інших напоїв. Адже проблема у тому, що такі стаканчики не підлягають переробці разом із паперовою макулатурою тому, що мають всередині тонкий шар пластику. У природньому середовищі папір розклався б за 1-2 роки, але, через наявність пластику в складі, горнятка приречені десятиліттями лежати на звалищі. Ось і виходить, що звалища в країні ростуть швидше дерев.

За словами ініціатора – підприємця Сергій Брусило, метою є зробити місто чистішим, а також розвивати у мешканців екологічну відповідальність.

«Після наповнення трубок-урн стаканчики відправлятимуться на переробку до Києва, в організацію «Зелений птах», – пояснює Сергій Брусило, де із цієї сировини зможуть виготовляти папір, блокноти, щоденники тощо. Таким чином ми опікуємося екологією та одночасно даємо друге життя використаним горняткам».

Відвідувачка кав’ярні Ірина Мазур каже, що на появу таких урн в місті чекала давно, часто бачила такі за кордоном та у Києві, і от, місцеві підприємці теж долучаються до екологічного життя».

Нагадаємо, що в деяких кафе в Українці вже другій рік діє програма «Напій у свою тару», за якою, якщо напій наливають в вашу еко-чашку чи термокружку, ви отримуєте знижку 2 грн. За концепцією Zero Waste треба намагатися мінімізувати використання одноразового посуду. Прихильники концепції пропонують почати з відмови від соломинок та кришечок.