Проблема очисних споруд в нашому

Екологічні проблеми стають дедалі актуальнішими. З кожним роком треба прикладати великих зусиль, щоб не шкодити, або хоча б зменшувати негативний вплив на навколишнє середовище. Проблема очисних споруд в нашому місті є вельми важливою та необхідною і вже давно настав час витрачати гроші платників податків на її вирішення.

Розпочати вирішено з реконструкції самопливного скидного колектору очищення стічних вод. Станом на сьогодні, залізобетонний колектор, збудований в 50-х роках минулого сторіччя, ще досі не реконструювався й знаходиться декілька останніх років в стані близькому до аварійного. В 2017 році була завершена розробка проектної документації й проведено необхідні тендерні процедури. На даний момент тендер відбувся й було визначено підрядника ремонтних робіт. Після підписання відповідних договорів розпочнеться реконструкція. Оновлення об’єкту буде проводитись методом санації (труба в трубі), що знизить вартість робіт. Стару залізобетонну конструкцію замінить сучасна склопластикова, що не піддається корозії. Гарантійний строк експлуатації оновлених труб складає 50 років. Роботи багато так як протяжність об’єктів, що підлягають реконструкції складає 2,7 км. Термін виконання визначено в 7 місяців, витрати мають скласти 24,2 млн. грн. В Дніпро буде потрапляти очищена вода, а навколишня територія буде позбавлена загрози затоплення через прорив аварійного колектора.

Роботи з поновлення інфраструктури міста ще багато, але “дорога в тисячу лі починається з першого кроку” як каже давня китайська приказка.