Станом на 11 годину 14.05.2020р. в Обухівському районі з підозрою на COVID-19 виявлено

Станом на 11 годину 14.05.2020р. в Обухівському районі з підозрою на COVID-19 виявлено – 323 особи , знятий діагноз у 81 особи. Лабораторно підтверджений діагноз у 195 осіб в.ч. – Козин-23, в м. Обухові-96 ( із них в с.Таценки -8) , в м.Українка -28, в с. Романків-5 , в с.Красна Слобідка -1, с.Нещерів- 10, с.Германівка-2, с.Долина-1, с.Деремезна-3, с.Красне 1-7, с.Григорівка-3, с.Матяшівка -9, с.Перше Травня- 1, с.Халепя-1, с.Гусачівка-1, с.Жуківці-3. Із них 38 осіб одужали – в ст.Козин-12,в м.Обухів-14, в м.Українка-10, в с.Романків-1, в с.Германівка-1. Померло чотири особи ( м.Українка-1, м.Обухів-3).

Серед медпрацівників захворіло – 13 осіб в т.ч. 3 лікаря, із них три медпрацівника одужало.

Виявлено 722 контактні особи, які знаходяться на самоізоляції в домашніх умовах під спостереженням лікарів.

Пацієнти з важким перебігом захворювання (пневмонія, загострення хронічних захворювань) перебувають на стаціонарному лікуванні в інфекційних відділеннях базових клінічних лікарень ( Олександрівська лікарня м.Києва , лікарня №3 м.Б.Церква , ЦРЛ м.Кагарлика).

Коронавірусна інфекція з переважним ураженням легень, що приводить до летальних наслідків, враховуючи високу контагіозність відноситься до особливо небезпечних інфекційних хвороб, для якої відсутній епідпоріг. Один випадок особливо небезпечної інфекційної хвороби вважається спалахом. Для COVID-19 встановлені 4 форми протікання інфекції ( легка, середньої важкості, важка, критична) , які підлягають ізоляції та спостереженню , а середньої важкості , важка та критична лікуванню в стаціонарних умовах.

Хворі при будь-якій формі протікання захворювання є джерелом інфекції ,а тому підлягають ізоляції.

Ріст захворюваності на COVID-19 в районі відбувся за рахунок мікровогнищ інфекції, які привели до поширення епідемії.

Для коронавірусної інфекції ВООЗ встановлені чотири шляхи передачі захворювання від хворого( вірусоносія) до сприятливого організму:

1) повітряно-крапельний;

2)повітряно-пилевий;

3)контактно-побутовий;

4)фекально-оральний. Тому так важливо дотримуватись протиепідемічних вимог . В першу чергу для контингенту групи ризику : особам старше 60 років, людям з хронічними захворюваннями ( хвороби серця та судин, легень, нирок,цукровий діабет, бронхіальна астма, надлишкова вага тіла) , вагітним жінкам, дітям бажано залишатись на самоізоляції. На першому етапі послаблення карантинних обмежень дозволено відвідувати парки та сквери, магазини, аптеки, ринки , проводити вигул собак, відвідувати родичів.

При цьому обов’язково потрібно дотримуватись протиепідемічних вимог:

1.Носити захисну маску , бажано і рукавички.

2.Уникати контакту з людьми, що мають ознаки гострої респіраторної інфекції.

3.Дотримуватись соціальної відстані не менше 2 метрів з перехожими на вулиці, в магазині, аптеці чи ринку.

4.Проводити вологе прибирання в квартирі з використанням дезінфікуючих засобів, періодично провітрювати кімнати.

5.Ретельно мити та дезінфікувати руки після повернення до квартири.

6.Не торкатись брудними руками слизових оболонок носа, рота , очей.

7.Після контакту з тваринами в т.ч. домашніми ретельно мити руки або використовувати спиртовий антисептик.

8.Проводити дезінфекцію всіх поверхонь де може бути збудник так як вірус SARS-COV-2 в оточуючому середовищі зберігається до 9 діб.

Послаблення карантинних обмежень при недотриманні протиепідемічних вимог приведе до росту захворюваності на COVID-19. При аналізі захворюваності на коронавірусну інфекцію в районі можна зробити висновок що найчастіше люди заражаються:

1) на виробництві ( приклад тому ТОВ «Компанія Май Україна»- захворіло 55 працівників , із них померло дві особи);

2) в сім»ї , при недотримані заходів безпеки при догляді за пацієнтом з COVID-19 в домашніх умовах;

3) в гуртожитку при загальному користуванні кухнею, душовими, сан – вузлом ( приклад тому гуртожиток ДНЗ «Професійний ліцей м.Українки»).

Де після встановлення діагнозу COVID-19 у мешканки гуртожитку після обстеження 93 контактних осіб лабораторно підтверджений діагноз був встановлений у 11 осіб;

4) при виконанні службових обов’язків медичними працівниками. Захворіло-13, із них 3 лікаря. Причина тому – не забезпеченість медичних працівників засобами індивідуального захисту (ЗІЗ): захисними халатами  (комбінезонами), проти аерозольними респіраторами класу захисту не нижче FFP 2, рукавичками, окулярами або захисним щитком. Не вміння користуватись ЗІЗ. Не проведення дезінфекції після кожного використання стетоскопів, термометрів та іншого спец обладнання. Недотримання запобіжних заходів безпеки при відборі лабораторних зразків від пацієнтів із підозрою на COVID-19, які є потенційно біологічно небезпечними і можливе інфікування ними медпрацівників.

5) при тісному контакті з хворими чи вірусоносіями при недотриманні протиепідемічних заходів. Суворе дотримання загально відомих протиепідемічних вимог зменшить можливість поширенню захворюваності на COVID-19.

Джерело: ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «КИЇВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЛАБОРАТОРНИЙ ЦЕНТР МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ» ОБУХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІДДІЛ ЛАБОРАТОРНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ