Станом на 13 годину 21.05.2020р. в Обухівському районі з підозрою на COVID-19 виявлено

Станом на 13 годину 21.05.2020р. в Обухівському районі з підозрою на COVID-19 виявлено – 356 осіб , знятий діагноз у 82 особи. Лабораторно підтверджений діагноз у 216 осіб в.ч. – Козин-24, в м. Обухові-107( із них в с.Таценки -8) , в м.Українка -35, в с. Романків-6 , в с.Красна Слобідка -3, с.Нещерів- 10, с.Германівка-2, с.Долина-1, с.Деремезна-2, с.Красне 1-7, с.Григорівка-3, с.Матяшівка -9, с.Перше Травня- 1, с.Халепя-1, с.Гусачівка-1, с.Жуківці-3, с.Трипілля-1. Із них 74 особи одужало – в ст.Козин-14,в м.Обухів-34, в м.Українка-17, в с.Романків-3, в с.Германівка-1, в с.Деремезна-1, с.Перше Травня-1, с.Матяшівка-1, Красне 1-1.

Померло чотири особи ( м.Українка-1, м.Обухів-3).

Серед медпрацівників захворіло – 15 осіб в т.ч. – 4 лікаря. Одужало 9 медпрацівників із них-3 лікаря.

Виявлено 793 контактні особи, які знаходяться на самоізоляції в домашніх умовах під спостереженням лікарів. На 21.05.20р в Україні захворіло на COVID-19 -19230 осіб із них померло 564.

Відсоток смертності складає 2,9%. В Обухівському районі захворіло з лабораторно підтвердженим діагнозом 216 осіб із них померло 4 особи. Відсоток смертності складає 1,85%. Пацієнти з важким перебігом захворювання (пневмонія, загострення хронічних захворювань) перебувають на стаціонарному лікуванні в інфекційних відділеннях базових клінічних лікарень ( Олександрівська лікарня м.Києва , лікарня №3 м.Б.Церква , ЦРЛ м.Кагарлика). Коронавірусна інфекція — це гостре вірусне захворювання, що характеризується переважним ураженням дихальної системи ( розвивається респіраторний дистрес –синдром) та шлунково-кишкового тракту. А також загострюються хронічні захворювання.

Коронавірус є зоонозною інфекцією. Назва зоонози виникла від грецьких слів zoon –«тварина»і nosos –« хвороба «. Захворювання може передаватися людям від тварин . Джерелом коронавірусної інфекції є як хвора людина так і дикі та домашні звірі, кажани, мавпи, птахи, змії та інші тварини. Вірус передається повітряно-крапельним, повітряно-пиловим, контактно-побутовим та фекально-оральним шляхом. Факторами передачі являються виділення із носоглотки хворої людини та вірусоносія , а також фекальні маси.

Коронавірусною інфекцією уражаються всі вікові групи людини в т.ч. діти. Вхідними воротами для інфекції є різні слизові оболонки.

Для коронавірусу 2019 nCov інкубаційний період цей в середньому складає 14 днів , але може бути як коротшим так і довшим. Вірус SARS –COV-2 в оточуючому середовищі зберігається до дев’яти діб, а в повітрі в аерозольних виділеннях із носоглотки до 14 хвилин. Щоб не заразитися коронавірусом через предмети, кнопки ліфтів, перила, дверні ручки, посилки потрібно дотримуватись гігієни рук та дезінфікувати вище вказані поверхні. Не можна торкатися забрудненими руками обличчя, носа, рота, очей. Обовязково потрібно носити маски та дотримуватись соціальної дистанції не менше 2 метрів.

Уникайте, при можливості, закритих приміщень, де велика ймовірність інфікування ніж на відкритому повітрі. В районі відмічається хоч і незначний (2-7 випадків на добу ) ріст захворюваності на COVID-19. «Плато» щодо стабілізації рівня інфекції ще відсутнє. Спостерігається серед обстежених з лабораторно підтвердженим діагнозом COVID-19 безсимптомне ( субклінічне ) протікання захворювання . На одного хворого приходиться 5-7 безсимптомних форм інфекції, які слід вважати вірусоносійством.

Низька інтенсивність поширення COVID-19 це заслуга органів місцевого самоврядування та виконавчої влади. Комісіями ТЕБ та НС району та м.Обухова своєчасно розроблені та запроваджені обмежувальні заходи щодо локалізації та ліквідації епідемії

Після послаблення карантинних обмежень, при недотриманні протиепідемічних вимог , можливий ріст захворюваності в т.ч. з важкими формами та летальними наслідками. Подолання епідемії можливе двома шляхами:

1. При вироблені колективного імунітету. Для цього необхідно щоб перехворіло 80-90% населення. Це шлях з втратами частини хворих. Перехворівші можуть мати різні ускладення стану здоровя.

2.При створені вакцини та вакцинації 90-95% населення.

Завідувач Обухівським районним відділом лабораторних досліджень ДУ «Київський обласний лабораторний центр МОЗ України» А.В. Власенко.