Створення агломерації: Київ налаштований на ефективну співпрацю з прилеглими містами і селищами на паритетних умовах

Сьогодні, у Київській міській державній адміністрації міські голови з усієї області, представники Ради Європи, керівництво Асоціації міст України та мер Києва Віталій Кличко зустрілися, щоб обговорити можливість створення Київської агломерації.

Столиця, ініціювавши створення Київської агломерації, налаштована на ефективну співпрацю з прилеглими містами і селищами на паритетних умовах. Відповідні звернення столиця надіслала до 39 територіальних громад. 13 з них вже ухвалили рішення щодо вступу в асоціацію.

Сьогодні в Україні відсутні законодавчі акти, що регулюють питання утворення міських агломерацій, а розвиток сучасного міста неможливий без спільної роботи територіальних громад у цьому напрямі. Тому столична влада звернулася до Офісу Ради Європи в Україні для надання експертної підтримки та рекомендацій щодо вдосконалення законодавства, пов’язаного з утворенням міських агломерацій на прикладі Європи. 

«Ми розуміємо, що це – лише початок діалогу. І ми виступаємо за повне збереження місцевого самоврядування, рівноправність у відносинах. Наша мета – спільний ефективний розвиток столиці та навколишніх міст і селищ», – підкреслив Віталій Кличко.