Відтепер у нашого міста з’явився ще один побратим

В середині лютого делегація Української міської ради відвідала Грузію, регіон Сванетія, місто Местія. Ця місцевість відома своїми гірськолижними курортами, середньовічними вежами, широковідомою сванською сіллю та музеями.

Делегація з міста Українка відвідала Svaneti Museum of History and Ethnography. Цей музей був створений у 1936 році і спочатку містив невелику колекцію. У 1948 році була організована експедиція до Сванеті на чолі з відомим грузинським мистецтвознавцем Георгієм Чубінашвілі. Саме він збирав ілюстровані рукописи, ікони та інші старожитності у населення Сванеті та з церков Сванеті. Матеріал, зібраний експедицією, є основою колекції музею. Тут шість залів постійних виставок. охоплює рукописи ІV-XVIII ст., унікальні ікони, археологічні та етнографічні предмети.

Експозиції археологічних знахідок, зроблених у Сванеті, датуються ІІІ століттям до нашої ери, а колекція музею містить багато прикладів кераміки, прикрас, культових чи релігійних предметів, а також озброєння. Традиційне життя Свану представлено фотографіями 19 століття, домашніми предметами Сванеті, одягом, зброєю та обладунками. Багата колекція ікон, котрі було зроблено майстрами Свану 11 століття в стилі, унікальному з інших країн православного світу.

В музеї всі експонати унікальні і оригінальні. Тут зібрані артефакти, котрі не мають ціни. І тепер подібні історичні місця будуть доступні жителям Українки, адже представниками нашого міста було підписано меморандум про співробітнитство між містами – нашою рідною Українкою та муніципалітетом Местії Республіки Грузія, на чолі з її мером – Капітоном Жоржоліані. Також нас гостинно приймали Маізер Джапарідзе – голова міської ради Местії; Ламара Мчедліані – керівник розвитку туризму Местійської міської ради; Хатіа Циклаурі – начальник відділу інформаційного забезпечення тієї ж ради. Після підписання документів про співробітництво планується щорічне проведення днів Местії в Українці та Українки у Местії.

Також плануються програми з культурного обміну та взаємних відвідин представників міст, різних вікових груп, для ознайомлення з культурую та традиціями наших народів. Тому тепер, всі жителі Українки, котрі планують відпустку, але хочуть познайомитись з чимось новим – Местія, Сванетія та Грузія завжди будуть раді. Нагадаємо що грузинська делегація відвідала наше місто ще восени. Закохались у нього та запропонували співпрацю. Делегація УМР цього місяця здійснила візит у відповідь.