Заява Української міської ради щодо інциденту, який стався у місті 02.09.2020 року

Всі мешканці Українки занепокоєні безпрецедентним порушенням громадського спокою у нашому місті, що трапилось на початку місяця. Нагадаємо, що 2 вересня поблизу ресторану «Дебош» сталася сутичка групи осіб із застосуванням пневматичної зброї, в той час коли поруч перебувало багато відвідувачів закладу та перехожих.
На щастя, ніхто з них не постраждав.
Після інциденту було проведено екстрене засідання депутатів Української міської ради, на якому було прийнято звернення до Президента, Кабінету Міністрів та Голови Верховної Ради України, голови МВС, голови Національної поліції України та обласного управління поліції, голови Служби Безпеки України, СБУ у Київській області, представника Обухівщини у парламенті, всіх політичних фракцій та до інших уповноважених органів.
У зверненні депутати наголосили на занепокоєнні ситуацією та попросили допомоги щодо забезпечення правопорядку у місті.
У тексті звернення йдеться: «Злочинні дії, які порушують спокій усього міста, мають бути належним чином розслідувані, а злочинці – покарані.
Але напередодні місцевих виборів багато хто намагається використати даний факт з метою дискредитації своїх опонентів.
Ми переконані, що вибори до громад мають відбуватися з додержанням принципів чесності, рівності та прозорості, без перекручування фактів та розповсюдження неправдивої інформації. Тому просимо Вас всіляко сприяти недопущенню дестабілізації в місті Українка, оперативному розслідуванню даної справи та забезпеченню чесного виборчого процесу, аби якомога швидше повернути безпеку та затишок на вулиці міста Українка».
Хоча правоохоронними органами оперативно було встановлено 22 учасника конфлікту, а за даним фактом відкрито два кримінальних провадження (зокрема, за ч.4 ст. 296 (хуліганство) та за ст. 396 (приховування злочину) Кримінального кодексу України), громадськість та місцева влада занепокоєні.
«Українка – це мирне місто, в якому безпека громадян завжди була на першому місці.
Саме тому ми звернулися до всіх можливих установ, а особливо до правоохоронних органів, щоб повернути спокій мешканцям.
Дуже важливе відновлення повноцінної роботи відділу поліції м. Українка з достатнім штатом правоохоронців.
Також потрібно посилити поліцейські патрулі та патрулі громадського формування «Варта».
Впевнена, що винні будуть покарані, а подібні прикрі інциденти більше не повторяться. Українка – не місце для стрілянини, а її мешканці мають почуватися у безпеці», – зазначила виконуюча обов’язки міського голови Тетяна Кучер.