Із історії міста

из истории городаМісцевість, де нині розташовано місто Українка люди обживали здавну: за археологічними свідченнями першим поселенням тут за 25 тисяч років. На території Українки розкопано та досліджено також 5 поселень часів Київської Русі. В історичних джерелах знаходимо і поселення, що існували на місці сучасної Українки: Ігнатівці, Ігнатово, Злодіївка, Столипіно.

Визначальним для місцевості став 1962 рік: на правому березі Дніпра біля села Трипілля було затверджено майданчик під будівництво теплової електростанції, перший енергоблок якої запустили 22 квітня 1969 року.

из истории города 003 из истории города 004 из истории города 002Разом із будівництвом Трипільської теплоелектростанції виросла і Українка, ставши містом енергетиків. 19 листопада 1979 року селище Українку було віднесено до групи міст районного підпорядкування.

Активізація наприкінці 1980-х років політичного життя в країні не обійшло стороною і місто Українка. Відразу після створення в Обухові у березні 1989 року одної з найперших в Україні районної організації Народного руху, в м. Українка була створена міська організація, яка боролася за Незалежність і зміцнення Української Державності.

из истории города 007 из истории города 006 из истории города 005У 1991 році в Українці розпочалося будівництво церкви ікони Божої Матері «Несподівана радість» Київського Патріархату, з 2000 – почала діяти церква Московського Патріархату.

2002 року громада міста вибрала першого голову у новому тисячолітті. Ним став Павло Генріхович Козирєв, який очолює місто і дотепер. Того ж року в Українці вийшов перший номер місцевої газети.

Сьогодні Українка – туристичне місто над Дніпром.