Міста партнери

Юрмала

Недалеко від столиці Латвії розташувався не просто гарний, а найбільш популярний і прекрасний місто Юрмала. Сьогодні неможливо зустріти людину, яка не знає цього міста. Навіть саме назву міста вже привертає увагу і зацікавлює, адже в перекладі з латиської на російську мову воно означає «пляж» або «морський курорт».
Місто Юрмала розташувався зовсім недалеко від чудової Риги, а колись деякі її райони входили до складу столиці. Тут було побудовано дуже багато здравниць, сучасні санаторіїв, пансіонатів, комфортабельних готелів і готелів. Розвинена інфраструктура і чудове європейську якість обслуговування плюс незабутні краєвиди і тепле море, все це роблять місто найпопулярнішим серед гостей з Латвії та іноземних туристів.
Прекрасні пляжі г.Юрмали обладнані абсолютно всім необхідним для комфортабельного відпочинку, їх протяжність становить десь близько 32 кілометрів. На узбережжі можна підібрати розваги за своїми інтересами і фінансовим можливостям, але при цьому всі пляжі відкриті для відвідування і абсолютно безкоштовні. В Юрмалі буде цікаво відпочивати людям різної вікової категорії, наприклад, для молоді більш привабливими виявилися пляжі Булдурі і Майорі, а однойменний пляж Юрмала ідеально підійде для сімейних пар з дітьми.
Щорічно уряд міста намагається піднести який-небудь сюрприз для гостей Юрмали. Це може бути або відкриття нового фешенебельного готелю, або захоплюючого атракціону. У будь-якому випадку, приїжджаючи щороку в Юрмалу, для вас буде завжди щось нове і незвичайне. Підтримуючи високий рівень і європейську якість, уряд створив всі умови для того, щоб знайомство з історичними пам’ятками міста і пляжний відпочинок стали незабутнім приємним пригодою для кожного, хто вибрав для свого відпочинку цей чудовий місто Юрмалу.

www.jurmala.lv 

yurmala-1 YUrmala2-640x480 zavantazhennya jurmala_6-2

Кіровськ

Кіровськ – районний центр,  місто обласного підпорядкування у Ленінградській області. Розташоване за 33 км від Санкт-Петербурга, на лівому березі Неви, біля її впадання у Ладозьке озеро. Місто виникло в 1929 р. як селище гідробудівельників. Населення міста разом з міським селищем Молодцово становить 24 000 чоловік. Територія поселення складає 8 500 га.
Промисловість міста:
  • Електроенергетика –ТЕЦ
  • Торфяна
  • Радіоелектроніка – завод «Ладога», Кіровський філіал ФГУП «ЦНИИ Морфизприбор»
  • Будівельних матеріалів – Кіровський домобудівельний комбінат, ОАО «ЕМ СІ Баухемі Раша»
  • Деревообробна
  • Харчова
  • Легка

www.kirovsk-reg.ru

kirovsk2 foto-429-640x480 gerb kirovsk kirovsk1

Нірштайн

Німецьке місто Нірштайн належить до земліі Рейналд-Пфальц. Має площу 19,34 км та населення 7988 чоловік. Місто Нірштайн відноситься до виноробного регіону Рейнгессен.
25 жовтня в залі засідань Української міської ради відбулася церемонія підписання меморандуму про співпрацю між муніципалітетами міст Нірштайн (Німеччина) і Українки.
В ній взяли участь посол Німеччини в Україні Ганс-Юрген Гаймзьот, заступник бургомістра міста Нірштайн Хартвіг Лоренц і Йохан Фрідріх Штраус, керівник Німецько-українського товариства Хендрік Досс, Український міський голова Павло Козирєв, члени виконкому міськради.
Заступник бургомістра міста Нірштайн передав вітання громаді Українки від бургомістра і висловив впевненість, що партнерство між двома містами буде успішним.
Керівник Німецько-українського товариства Хендрік Досс вручив Павлу Козирєву Сертифікат про те, що Український міський голова обраний почесним членом Німецько-українського товариства. Сертифікат вручається не всім, підкреслив пан Досс, в Україні такий документ вручено лише колишньому Президенту України Леоніду Кравчуку. Він також висловив сподівання що ця співпраця буде дуже плідною і матиме добре продовження.
У підписаному обома сторонами сертифікаті говориться, що громада міста Нірштайн та громада міста Українки мають намір надалі поглиблювати відносини та зміцнювати дружбу обох громад.
Представники Українки та Нірштайну надалі перевірять можливість партнерства обох громад та розроблять план майбутньої співпраці.

www.nierstein.de

nirshtayn 14737887 45589429

Бітоу

Бітоу  – місцевий муніципалітет в районі Еден, Західної Капської провінції, ПАР. Загальна площа муніципалітету складає 1200 км². Населення Бітоу складає близько 50 тис. чоловік. Діючий мер Бітоу – Лулама Мвімбі. З півдня місто омивається водами Індійського океану, що дає можливість розвивати у місті туристичний бізнес. Пляжам Бітоу у 2009 році був присвоєний статус «Синього прапора», що присвоюється за чистоту, благоустрій та екологічну чистоту і надається тільки найкращим пляжам у світі.

 www.plett.gov.za

bitou2 bitou7 bitou4 bitou3 bitou5 bitou6

Новолукомль

Новолукомль – місто районного підпорядкування Чашникського району Вітебської області. У місті проживає 14 800 чоловік. На території міста Новолукомль розташовані промислові підприємства, будівельні, транспортні, торгові організації. Основними мінерально-сировинними ресурсами району  поблизу Новолукомля, що мають промислове значення є – глина, пісок, гравій, мінеральні води. На території району знаходяться 70 озер. Різноманітність озер має велике значення для розвитку водного туризму, а також сприяє розвитку промислового рибальства.
Містоутворювальний потенціал міста Новолукомля становить промислове виробництво. Основними промисловими підприємствами міста є Лукомльська ГРЕС, ОАО «Завод керамзитового гравію», ОАО «Завод Етон», ООО «Завод електродвигунів Еласт».
Містоутворювальним підприємством міста є Лукомльська ГРЕС- флагман білоруської енергетики – найпотужніша електростанція в північно-західному регіоні СНГ.
У місті функціонують дві середні школи, три дитячих садка, Палац культури, спортивний комплекс, дитяча школа мистецтв.

www.novolukoml.by

gerbnovolukoml1 novolukoml1 OLYMPUS DIGITAL CAMERA novolukoml3

Озургеті

Коротка довідка: місто Озургеті входить до складу Озургетського муніципалітету, розташоване в Західній Грузії, в регіоні Гурія, статус міста має з 1840 року. Населення міста: 21 000 мешканців (станом на 2002 рік). Відстань до Тбілісі – 340 км.
Інфраструктура: на території міста працює 5 загальноосвітніх шкіл, професійне училище, Університет чаю та субтропічних культур, Озургетський історичний музей, Краєзнавчий музей Еквтіме Такаішвілі, Державний драматичний театр імені А. Цуцунава, Центральна бібліотека, художня галерея. Місцями відпочинку громадян є Центральний парк та кілька маленьких скверів в межах міста. Для активного заняття спортом для містян та гостей Озургеті може слугувати Центральний стадіон, Палац спорту, спортивні клуби, відкриті тенісні корти та кілька міні-стадіонів.
Характеристика місцевої економіки: Озургетський муніципалітет – це, в основному, сільськогосподарський район, стратегічною продукцією якого є чай, цитрусові культури, фундук, ківі. На території міста розташовано кілька фабрик з переробки чаю та фундука. В районі міста знаходиться Інститут чаю та субтропічних культур, який займається експериментальним виробництвом сухофруктів. Також на території міста працює завод з виробництва пива та безалкогольних напоїв. В останній час активно розвивається бджолярство. На території муніципалітету (району) в селі Аскана знаходиться родовище бентонітових глин, завод з його переробки працює на території міста. Містом Озургеті також проходить залізниця, що полегшує транспортування продукції.
Інвестиційна привабливість: найбільша привабливість для інвесторів Озургеті є розвиток туристичного бізнесу. Місто, яке практично є центром Гурійського регіону, розташоване в 30 км від гірського курорту Бахмаро і 22 км від Чорного моря. До складу території муніципалітету входить курорт Урекі з унікальними пісками, що володіють цілющими лікувальними властивостями. Також цікавими для інвесторів можуть бути переробка та виробництво чаю і субтропічних культур. Інститутом чаю та субтропічних культур розроблені чисельні проекти виробництва сучасних, інноваційних екологічно чистих продуктів.
Громадські неурядові та благодійні організації: в місті багато активних НУО. Озургеті та муніципалітет знамениті на всю Грузію тим, що в місті на душу населення діє велика кількість реально працюючих НУО – близько 12. Благодійних організацій, що зареєстровані згідно з законодавством і що мають такий статус, в місті немає.

 

Сууре-Яани

Сууре-Яани – місто  в центральній частині Естонії в повіті Вільяндімаа із загальною площею близько 747 км² та населенням  1 500 чоловік.

suiani1 suiani2 suiani3 suiani5 vapp_sj