МУЗЕЙ ТРИПІЛЬСЬКОЇ КУЛЬТУРИ «ДАВНЯ АРАТТА»

Ось уже 6 років у Трипіллі працює приватний археологічний музей «Давня Аратта». Саме тут більше 100 років тому український археолог чеського походження Вікентій Хвойка відкрив прадавню цивілізацію, що відома сучасності як трипільська культура.

Експонати, які можна побачити у музеї, представляють території від Чорного моря до Дунаю, правобережної України, Молдови і Румунії. Від 5 до 9 тисяч років їх приховувала земля, поки вони не потрапити за скляні вітрини музею. Тут зібрано більше 2 тисяч старовинних предметів. Це – побутова і ритуальна кераміка з оригінальними орнаментами (зокрема, знамениті бінокулярні судини), знаряддя праці (кам’яні бойові молотки, мідні наконечники списів, кістяні голки). А у дворі музею знаходиться реконструкція двоповерхового дерев’яного трипільського будинку і збільшені копії жіночих статуеток, які колись ліпили трипільці.

Музей «Давня Аратта» – учасник всесвітніх конференцій і виставок. Остання, що проходила у Ватикані, отримала високу оцінку римського папи Венедикта IV.

На сьогодні «Давня Аратта» – єдиний приватний музей Трипільської культури у світі. Екскурсія залами музею триває 35–40 хвилин, але подивитися вдасться лише 3% колекції – інші експонати просто не вміщаються у музеї.

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Режим роботи:

З 10-00 до 17-00, вихідний – понеділок

Вартість квитка: 20 гривень. Додатково можна замовити послуги екскурсовода – 100 гривень. Екскурсії замовляти заздалегідь.

Адреса: с. Трипілля, вул. Риболовецька, 1.

Тел.: 067-771-90-10

Ваш коментар:

Ви повинні увійти in ,щоб залишити коментар.