Про місто

ukrainkasky2

Розташована Українка у центральній частині Київської області на правому березі Дніпра, південно-східніше від міста Київ. Рельєф міста в основному рівнинний, але в значній мірі розчленований ярами та балками – це характерно для південних околиць Українки. На межі між селом Трипілля і околицями міста, підіймається так звана Дівич-гора, найвища точка міста, абсолютна висота якої 260 м. За статистичними даними на 01 червня 2009 року у місті Укріїнка проживає – 15050 ociб, фактично проживає більше 17 000.

Місто Українка – місто районного значення Обухівського району Київської області і розташоване нижче Києва на відстані 40 км по Дніпру за 5 км від автомагістралі Київ -Донецьк. На півдні і сході місто оточують дві річки – Козинка та Стугна. Обидві впадають в Дніпро. Річка Стугна протікає новим штучним руслом, яке створено у зв’язку з будівництвом Трипільської ТЕС.

Українська міська рада – орган місцевого самоврядування, якому адміністративно підпорядковано село Плюти. Сусідніми населеними пунктами є м. Обухів, селище Козин та село Трипілля. Площа території міської ради становить 4884 га, з них площа міста Українка – 907 га, а площа села Плюти – 396 га. Територія баз відпочинку за межами міської зони – 56 га (На берегах річок Козинка, Стугна, берегах Канівського водосховища розміщено 15 рекреаційних установ (бази відпочинку, молодіжні та дитячі табори, яхт-клуби) загальною місткістю – 2 тис. місць). 73 га в межах генплану займають колективні дачі, з яких 35 га розміщені на березі Канівського водосховища, 38 га – на березі річки Стугна.

Буклет міста

 bukletlogo