Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

Проект має допо­могти українчанам створити об’єднання співвласників ба­гатоквартирних будинків. Крім того, чинні ОСББ теж зможуть отримати допомо­гу при проведенні часткових капітальних ремонтів. Про­ект реалізовуватиметься про­тягом трьох років, з 2015 по 2017 роки.

Згідно з 382 статтею Цивільного кодексу України, за якою приміщення загального користування є спільною власністю мешканців квартир багатоквартирних будинків, співвласники мають дбати про належне утримання свого майна.

Адже ОСББ – є тим інструментом, який дозволяє ухвалювати спільні рішення стосовно утримання свого будинку. Всі нагальні питання, що турбують мешканців, можуть вирішуватися на загальних зборах, без втручань органів місцевого самоврядування. За основною вимогою Проекту співвласники мають сплачува­ти не менше 5% від загальної вартості тих чи інших ремонт­них робіт. Решта 50% буде на­дана нашим проектом і 45% – з міського бюджету».

Вже сьогодні координатори Проекту будуть намагаються довести мешканцям Українки економічну доцільність та переваги створення ОСББ. Окрім цього, спеціалісти ПРООН намагатимуться розвінчати всі існуючі міфи, які заважають об’єктивному сприйняттю та розумінню інформації. Тому попереду на українчан чекає тривалий процес активізації й об’єднання, та результат цього вартий.

Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»  (МРГ) з 2008 року сприяє сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив по всій Україні. Проект мобілізує місцеву владу та громади для планування та виконання спільних проектів спрямованих на покращення умов життя людей.

В травні 2015 року було підписано Угоду про партнерство між Українською міською радою та Програмою розвитку ООН (ПРООН). Завдяки чому у громади нашого міста, а саме співвласників ОСББ/ЖБК, теж з’явилась можливість у покращенні умов проживання.

В рамках Проекту МРГ місту було виділено 60 тис. доларів США на проведення капітальних ремонтів, покращення конструктивних елементів та інженерних систем і як результат підвищення енергоефективності будинків ОСББ. Обов’язковою умовою реалізації мікропроектів ОСББ є їхня дольова участь у фінансуванні не менше 5% вартості мікропроекту та «нефінансовий внесок» –  покращення в будинку, виконані силами самих співвласників. ПРООН фінансує 50% вартості мікропроекту, але не більше, ніж 12000 євро. Відповідно інші 45% – участь міської ради. Так, до кінця 2015 року готуються реалізовувати свої мікропроекти п’ять ОСББ міста.

На сьогодні, ПРООН додатково надає можливість реалізувати мікропроекти в закладах освіти нашого міста, виділивши на ці заходи 20,0 тис. доларів США при умові співфінансування за наступною схемою: ПРООН – 75% (але не більше 10,0 тис. доларів США на один мікропроект), місто – 20% та 5% – участь громадської (або благодійної) організації, яка створена при навчальному закладі.

Довідка:

Більше інформації про проект МРГ можна знайти за такими посиланнями:

або у спеціалістів з розвитку громад:

  • у Київській області – Вікторія Погорєлова, регіональний координатор Проекту МРГ, тел. (050) -381-44-58, viktoriia.pogorielova@undp.org,
  • У Центральному офісі Проекту – Леонід Туловський, координатор компоненту розвитку міст, тел: (050) 381-89-02, leonid.tulovsky@undp.org

м. Київ, вул. Еспланадна, 20, офіс 708.

  • У м. Українка – Ірина Кара, контактна особа з Проектом МРГ, тел: (04572) 2-13-09, irinkara.energom@gmail.com, м. Українка, вул. Т.Шевченка, 1, каб. 2