Символіка міста Українка

Герб міста

ukrainka-gerbГерб міста Українка являє собою іспанський щит з традиційним золотим обрамленням та кам’яною короною на чолі, на блакитному полі якого зображено подвійне срібне вітрило над червоною блискавкою, а вгорі стилізований символ Трипільської культури – золоте колесо з 12 спицями на тлі червоного сонця з двадцятьма промінцями. Блакитний колір щита символізує небо та воду річок Дніпра, Стугни та Козинки, на яких розташована Українка. Головним елементом герба є вітрило, яке символізує спрямованість громади міста на розвиток, прагнення до кращого майбутнього, рух уперед. Золоте колесо на червоному сонці – стародавній символ Трипільської культури, до нащадків якої жителі міста себе відносять. Червона блискавка – символ енергетики, символ Трипільської ТЕС, з будівництва якої почалося будівництво Українки, як міста, та яка є основою життєдіяльності міста.

Прапор міста

ukrainka-flagПрапор міста – разом із гербом є офіційним символом міста Українка, цей стяг являє собою прямокутне полотнище з співвідношенням висоти до довжини 2:3.

Зображення на прапорі складається з чотирьох однакових прямокутників, які так само мають співвідношення сторін 2:3. Два прямокутники: праворуч вгорі та ліворуч внизу повторюють жовто-блакитні кольори Прапора України.

У прямокутник ліворуч вгорі вписані дев’ять зелених рівносторонніх трикутників на білому тлі, по три один над іншим у три ряди, у вигляді трьох ялинок та шести білих рівносторонніх трикутників по два один над іншим у три ряди, у вигляді підвісних електричних ізоляторів високовольтних ліній електропередач.

У прямокутнику праворуч внизу – на білому тлі горизонтально розташовані п’ять однакових блакитних хвилястих смужок, які мають по сім хвиль. Товщина смужки відноситься до висоти прапора, як 40:1. Хвилі смужки – дуги з радіусом що співвідноситься до їх товщини, як 1:4.

Жовто-блакитні кольори символізують небо та спілу пшеницю, це традиційні кольори хліборобів, яки жили на нашій землі тисячоліттями. Ялинки – символ хвойних лісів, що оточують Українку з трьох боків. Підвісні електричні ізолятори високовольтниих ліній електропередач – символ Трипільської ТЕС та міста енергетиків.

Блакитні хвилі – образ Дніпра, Стугни та Козинки, трьох річок, на берегах яких квітне Українка.

Гімн міста

З кожним днем молодіє вона,

Україна моя, Українка моя.

І теплом зігріває усіх

Українців моїх, українців моїх.

Приспів:

Біля міста мого

Б’ється, тече Дніпро,

Він несе до чужих країв

Українське тепло.

На ланах пісня лине твоя

Україно моя, Українко моя.

У тобі свою долю знайшли

Українці мої, українці мої.

Приспів.